Finał XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów”
27.04.2018
Finał XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów” dla tomaszowskich szkół.
W dniach 25-26 kwietnia 2018 r. po raz dwudziesty trzeci w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał konkursu „Człowiek wolny od nałogów” zorganizowany przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, nad którym patronat objął Wojciech Żukowski - Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.
Pierwszego dnia w Tomaszowskim Domu Kultury przeprowadzono finał konkursu „Człowiek wolny od nałogów” dla szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Finał rozpoczął zespół Młodzieżowej Sceny Teatralnej działający przy Tomaszowskim Domu Kultury, który zaprezentował scenkę teatralną pt. „Moje życie mój wybór”
Uczestnicy finału – uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra Janusza Petera, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Little Oxford, Prywatnej Szkoły Podstawowej ICO, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Józefa Piłsudskiego, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich zaprezentowała programy artystyczne o charakterze profilaktycznym przygotowane pod kierunkiem nauczycieli ze swoich szkół. Wręczono dyplomy i nagrody laureatom ogłoszonych konkursów:
Nagrody otrzymali:
Konkurs plastyczny:
Szkoły podstawowe klasy I-III:
- miejsce – Lena Krzaczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 2
- miejsce – Antonino Orlando – Szkoła Podstawowa Nr 3
- miejsce – Aleksandra Chromiec – Szkoła Podstawowa Nr 3
Wyróżnienie:
- Laura Panas – Szkoła Podstawowa Nr 3
- Maja Jaremko – Szkoła Podstawowa Nr 3
Szkoły podstawowe klasy IV-VII:
- miejsce – Kinga Kowalska – Szkoła Podstawowa Nr 3
- miejsce – Lena Kulczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 3
- miejsce – Hanna Faryna – Szkoła Podstawowa Nr 3
Wyróżnienie:
- Julia Pawłucka _ Szkoła Podstawowa Nr 2
- Katarzyna Kamińska – Szkoła Podstawowa Nr 2
Klasy gimnazjalne:
- miejsce – Karina Michniak – Gimnazjum Nr
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka:
- miejsce – Beata Frączkiewicz
- miejsce – Klaudia Kudyba
- miejsce – Monika Lizak
W konkursie literackim nagrodzono następujących uczniów:
Szkoły podstawowe:
- miejsce – Łucja Więcławek – Szkoła Podstawowa Nr 3
- miejsce – Martyna Neć – Szkoła Podstawowa Nr 2
- miejsce – Kacper Maj – Szkoła Podstawowa Nr 3
Wyróżnienie:
- Gabriel Buczak – Szkoła Podstawowa Nr 3
- Kamil Olbracht – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford
- Jakub Pawelec – Szkoła Podstawowa Nr 3
- Oliwia Ostasz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Little Oxford
Klasy gimnazjalne:
- miejsce – Zofia Mickiewicz – Szkoła Podstawowa Nr 2
- miejsce – Patrycja Olejnik – Szkoła Podstawowa Nr 1
- miejsce – Oliwia Stawarska – Szkoła Podstawowa Nr 2
Wyróżnienia:
- Wiktoria Rawska – Szkoła Podstawowa Nr 2
- Aleksandra Ostaszewska Szkoła Podstawowa Nr 1
- Alicja Matwiejszyn – Szkoła Podstawowa Nr 2
W konkursie multimedialnym w kategorii klas gimnazjalnych nagrodzono uczniów:
- miejsce – Karina Michniak – Gimnazjum Nr 2
Drugiego dnia w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się finał dla szkół ponadgimnazjalnych. Tak jak w dniu poprzednim finał rozpoczął zespół Młodzieżowej Sceny Teatralnej działający przy Tomaszowskim Domu Kultury, który zaprezentował scenkę teatralną.
Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego, Zespołu Szkół Nr 2 im. Gen. Wł. Sikorskiego, Zespołu Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja i Zespołu Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego zaprezentowali uczniom z tomaszowskich szkół i zaproszonym gościom przygotowane programy artystyczne z elementami profilaktyki. Wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom ogłoszonych konkurów.
Komisja konkursu literackiego postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:
- miejsce – Sandra Gaca – Zespół Szkół Nr 3
- miejsce – Julia Gardzielik – Zespół Szkół Nr 1
- miejsce - Aleksander Pakosik – Zespół Szkół Nr 4
Wyróżnienia:
- Weronika Bender – Zespól Szkół Nr 3
- Klaudia Gardecka – Zespół Szkół Nr 4
- Jakub Kisz – Zespół Szkół Nr 2
W konkursie na prezentację multimedialną nagrodzono następujących uczniów:
- miejsce – Kamila Kawa – Zespół Szkół Nr 1
- Szymon Forlański/Maciej Kostur – Zespół Szkół Nr 4
- Lidia Bodnar – Zespół Szkół Nr 2
Wyróżnienia:
- Jakub Iwanicki – Zespół Szkół Nr 3
- Maja Jasińska Zespół Szkół Nr 1
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, pedagogom szkolnym oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizacje XXIII konkursu „Człowiek wolny od nałogów”.
FOTORELACJA
fot.: J. Gajos i E. Pitura