Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 25 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas, Kamila

XLVI sesja Rady Miasta

15.07.2022

XLVI sesja Rady Miasta

      15 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim odbyły się obrady XLVI sesji VIII kadencji Rady Miasta Tomaszów Lubelski.

      Obrady prowadził Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Fus.

      Podczas sesji uhonorowani zostali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lub. Gratulacje i dyplomy za osiągnięcie prestiżowych wyników w Polskim Finale Krajowym World Robot Olympiad otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Wojciecha Żukowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Mirosława Fusa.

      Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski złożył sprawozdanie ze swoich prac w okresie pomiędzy sesjami, informując m.in. o aktualnie realizowanych w mieście inwestycjach.

      Rada Miasta uchwaliła regulaminy targowisk na terenie miasta Tomaszów Lubelski. Uchwalono także dla miasta Tomaszów Lubelski plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2022-2032. Radni przyjęli także uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy na terenie miasta Tomaszów Lubelski. Uchwała została podjęta z uwagi na wynikłe rozbieżności w pisowni nazwy tej ulicy. W uchwale Miejskiej Rady Narodowej w Tomaszowie Lubelskim z dnia 5 października 1973 roku wpisano „K. Walenroda”. Według słownika języka polskiego powinno być „K. Wallenroda”. Uchwała ma charakter korygujący, nie zmienia stanu faktycznego w zakresie adresów zamieszkania (zameldowania) i nie powoduje zmiany dokumentów.

Wersja do druku Generuj PDF
---