Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 25 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kleofas, Kamila

RODZINNY PIKNIK EUROPEJSKI

05.09.2022

Rodzinny Piknik Europejski

Odbywający się w parku miejskim Rodzinny Piknik Europejski stanowił imprezę, która bez zbędnych formalności rozpoczęła się z chwilą zakończenia Narodowego Czytania, a zaimponowała bogactwem i różnorodnością programu.

Gdy na estradzie odbywały się występy solistów Warsztatów Wokalnych TDK Małgorzaty Giski, a szeroką gamę gier i zabaw prowadził animator Rafaello, przy alejach parkowych i na zapleczu sceny dziatwę bawili także szczudlarze, barwne postacie maskotek i klaun, działała fotobudka, prezentowane były gigantyczne, barwne bańki mydlane, zaś najmłodsi budowali zamki z klocków lego. Publiczność oblegała punkty informacyjne funduszy europejskich i stoiska warsztatów komputerowych, a kolejki zainteresowanych ustawiały się do namiotów Lubelskich Parków Krajobrazowych i Teatru Muzycznego po materiały informacyjne.

Piknik został racjonalnie wykorzystany przez Tomaszowską Akademię Sztuk Walki do promocji swej działalności. Zarówno dzieci, dorośli i młodzież gromadzili się przy stoisku KP Policji i KP Państwowej Staży Pożarnej prezentujących swoje wyposażenie oraz stoisku tomaszowskiego MOPS upowszechniającego materiały dotyczące walki z przemocą domową, a wśród tłumu publiczności krążyli wolontariusze Caritasu Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej kwestujący na potrzeby uchodźców  z Ukrainy.

Wielu uczestników pikniku korzystało z bezpłatnej oferty pań Kół Gospodyń Wiejskich z Paar i Ciotuszy Starej, proponujących do degustacji potrawy regionalne. Najmłodsi mogli skorzystać z usługi malowania twarzy w kiosku plastycznym. Jak zwykle od najlepszej strony zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Roztocze”, który wystąpił z tańcami sądeckimi i spiskimi, rozgrzewając widownię żywiołowością wykonania poszczególnych elementów programu. Ponadto spośród rodzimych tomaszowskich zespołów publiczność oklaskami przyjęła koncert Kapeli Podwórkowej z repertuarem utworów ludowych i popularnych.

 

Tekst i zdjęcia – Rewizje Tomaszowskie

Wersja do druku Generuj PDF
---