Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Piątek, 19 lipca 2024 r.
Imieniny obchodzą: Wincenty, Wodzisław, Marcin, Rufin

Naukobus - Centrum Nauki Kopernik w Tomaszowie Lubelskim

12.05.2023

Naukobus - Centrum Nauki Kopernik w Tomaszowie Lubelskim

Sprawdź swoją pamięć, rozwiązuj łamigłówki, dowiedz się, jak ciężko pracuje ludzkie serce. W dniach 13 i 14 maja w Tomaszowie Lubelskim będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dzieci i młodzież odwiedzający 13 i 14 maja Mobilne miasteczko „Zdrowe życie”, które stanie pod Tomaszowskim Domem Kultury będą miały szansę zmienić się w odkrywców.

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Ci, którzy odwiedzą wystawę w weekend będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem. To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana.

Inicjatorem wizyty Naukobusa w Tomaszowie Lubelskim w ramach akcji „Zdrowe Życie” jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Wersja do druku Generuj PDF
---