Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Barbara, Krystian, Hieronim, Jan, Bernard

Spotkanie autorskie u seniorów - Monika Oleksa

21.04.2022

Spotkanie autorskie u seniorów

W różnorodnej działalności Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim, szczególne miejsce zajmują i cieszą się zasłużonym zainteresowaniem słuchaczy spotkania autorskie -tym razem gościła w naszym mieście Monika Oleksa

Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, kolejne z cyklu spotkań miało miejsce w czwartek 7 kwietnia, a oczekiwanym gościem była Monika Oleksa - znana pisarka i blogerka, jedna z czołowych twórczyń literatury kobiecej. Debiutująca w 2002 roku zbiorem opowiadań pt.: „Uśmiech mima” imponuje do dziś bogatym dorobkiem pisarskim, który przedstawiła w trakcie wykładu połączonego z warsztatami, koncentrując się na najnowszej swej pozycji stanowiącej opowieść o szczęściu i miłości na tle natury i krajobrazu Bugu. Pisarka podzieliła się ze słuchaczami UTW refleksjami na temat swej twórczości zawierającej wątki autobiograficzne i podkreślając przy tym rolę marzeń w życiu człowieka. Plastyczny kontaktowy język gościa, niezwykła umiejętność ukazania emocji, nawiązywanie do własnych doświadczeń, podkreślanie roli pozytywnego myślenia, wiary w przyszłość oraz szukanie dobrych myśli i kontaktów z drugim człowiekiem – stanowią według niej podstawowe wyznaczniki dobrostanu ludzi i wartości jednostki.

Po przeprowadzeniu ze studentami UTW ciekawego eksperymentu psychologicznego rozwijającego wyobraźnię, pisarka podzieliła się swoimi doświadczeniami w rozwiązywaniu problemów, które niesie codzienne życie. Wskazywała, że dla własnego dobra powinniśmy się cieszyć nawet z małych radości i sukcesów oraz dzielić się nimi z innymi. Lektura fragmentów najnowszej książki „Nad rzeką wspomnień” oraz refleksje na temat jej pozostałych pozycji książkowych, a także życzenia złożone studentom UTW stanowiły zakończenie spotkania z pisarką – marzycielką o duszy anioła i otwartej na drugiego człowieka.

Okazjonalny wiersz wygłoszony przez towarzyszącą gościowi Lizę Misztal oraz długa kolejka słuchaczy UTW oczekujących na nabycie wybranych książek i uzyskanie dedykacji świadczyły o pozytywnym odbiorze i zainteresowaniu studentów twórczością Moniki Oleksa.

 

Źródło: Rewizje tomaszowskie

Wersja do druku Generuj PDF
---