Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Piątek, 1 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

LIX sesja Rady Miasta

28.04.2023

LIX sesja Rady Miasta

28 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim odbyły się obrady LIX sesji VIII kadencji Rady Miasta Tomaszów Lubelski.

Obrady prowadziła Przewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła. Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski złożył sprawozdanie ze swoich prac w okresie pomiędzy sesjami, informując m.in. o aktualnie realizowanych w mieście inwestycjach.

W związku z tym, iż w dniu 10 marca 2023 roku Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Monika Pikuła została wybrana na Przewodniczącą Rady Miasta, konieczne było przeprowadzenie wyboru nowego Wiceprzewodniczącego. Radni na Wiceprzewodniczącego Rady Miasta wybrali Pana Ryszarda Szczepaniuka.

Radni Rady Miasta przyjęli także informację o działalności Miejskiego Zarządu Dróg w Tomaszowie Lubelskim za 2022 rok, sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomaszowie Lubelskim za 2022 rok, sprawozdanie z realizacji „Rocznego programu współpracy Miasta Tomaszów Lubelski z organizacjami pozarządowymi i podmiotami ustawowo uprawnionymi do prowadzenia działalności pożytku publicznego za rok 2022”. Rada Miasta przyjęła również informację z działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia” w Tomaszowie Lubelskim za 2022 rok z uwzględnieniem informacji o współpracy z organizacjami pożytku publicznego. Przyjęto ocenę zasobów pomocy społecznej Miasta Tomaszów Lubelski za rok 2022 oraz sprawozdanie z realizacji „Programu wspierania rodziny dla Miasta Tomaszów Lubelski na lata 2020-2022” za rok 2022. Radni przyjęli także Program Wspierania Rodziny dla Miasta Tomaszów Lubelski na lata 2023-2025 oraz podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie udzielenia jednorazowego wsparcia rzeczowego „Wyprawka dla Tomaszowskiego Malucha”. Kwotę wsparcia rzeczowego zwiększono z 300 zł do 500 zł.

Wersja do druku Generuj PDF
---