TAMBURINO
Stowarzyszenie TAMBURINO zostało założone 14.05 2013 r.
Przy stowarzyszeniu działa obecnie zespół taneczno-wokalny pod tą samą nazwą „TAMBURINO”. Dorobek ich w formie stroi i układów to ich własna praca i skromne środki, które pozyskują od sponsorów lub w formie nagród. Działają przy Tomaszowskim Domu Kultury, który użycza im pomieszczenie na próby. Na swoim koncie posiadają już wiele sukcesów, biorą udział często w imprezach lokalnych gminnych i powiatowych na terenie powiatu i powiatach ościennych.
Gościnnie występowali poza granicami powiatu i województwa. m. in. w Górecku Kościelnym na Festiwalu Pieśni Maryjnej dla Ludowych Zespołów Śpiewaczych, w Krowicy Sama woj. podkarpackie na Majówce Pszczelarskiej, w gm. Jarczów w I Festiwalu Trzech Kultur. Zespół także jest beneficjentem ostatecznym projektu „Promocja kultury romskiej – wyposażenie zespołu taneczno-wokalnego TAMBURINO” realizowanego przez Urząd Miasta Tomaszów Lubelski w ramach Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce. |
Ich pasja to muzyka i śpiew cygański, chcą propagować kulturę romską i uświetniać imprezy organizowane na terenie powiatu, województwa oraz za ich granicami. Grupa skupia 15 osób w wieku 5-65 lat., która znalazła sposób na zagospodarowanie czasu wolnego dla siebie i dzieci. Członkom pozwala na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji. Fascynuje członków zespołu folklor, szczególnie muzyka cygańska, żydowska i rosyjska. Muzyka którą propagują wypływa z głębi serca. Leczy duszę. Kolory w chromoterapii mają właściwości terapeutyczne. Tak samo leczą dźwięki muzyki cygańskiej.
Zespół „Tamburino” poszukuje do swojego składu osób grających na instrumentach. Szczególnie mile widziani chłopcy i mężczyźni. Spotkania zespołu odbywają się w każdy czwartek w Tomaszowskim Domu w godzinach 16.45 -18.45. Kontakt tel. 510 322 452 |
GALERIA ZDJĘĆ Z WYSTĘPÓW ZESPOŁU "TAMBURINO"
Kultura romska
Miasto Tomaszów Lubelski pozyskało dotację na realizację projektu "Promocja kultury romskiej - wyposażenie zespołu wokalno-tanecznego "Tamburino". Dzięki dotacji przyznanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji w ramach "Programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce", zespół otrzymał pięć strojów dziecięcych z dodatkami oraz dwa mikrofony nagłowne.
Głównym założeniem i celem projektu jest integracja społeczna pomiędzy społecznością romską i polską na terenie miasta Tomaszów Lubelski i okolicach.