Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Piątek, 19 lipca 2024 r.
Imieniny obchodzą: Wincenty, Wodzisław, Marcin, Rufin

Tomaszów – moje miasto, nasz dom

10.04.2018

Tomaszów – moje miasto, nasz dom

      5 kwietnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Tomaszowie Lubelskim UTW gościł burmistrza miasta pana Wojciecha Żukowskiego.

      Przedmiotem prezentacji było samo miasto. „Tomaszów – moje miasto, nasz dom”.

      Pan Burmistrz w przejrzysty sposób opowiedział o dotychczasowych inwestycjach i zmianach dokonujących się w przestrzeni miasta (modernizacja budynków użytku publicznego), planach na najbliższe lata (kryta pływalnia), a także o projektach, realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego. Pan Żukowski podkreślił wagę tych ostatnich działań ponieważ budżet obywatelski jest programem do którego projekty zgłaszają sami mieszkańcy miasta i to oni, głosując na wybraną inicjatywę społeczną, podejmują decyzję o jej realizowaniu. Co ciekawe, jak do tej pory (odbyły się już cztery edycje programu) przeważały inwestycje kierowane do dzieci (budowa placów zabaw) i młodzieży (tworzenie lub modernizacja sal edukacyjnych). W ostatnich dwóch latach zaczęły się przebijać także projekty obejmujące działania artystyczne (chór Tomaszowiacy i Harmonia). Nie jest to zgoła dziwne, jak bowiem pokazują badania, kultura stanowi niepodważalny czynnik wychowawczy, buduje społeczeństwo obywatelskie, podnosi jakość życia, a także stanowi podstawy dla rozwoju lokalnej gospodarki.

      Szczególne zainteresowanie wzbudziła obwodnica, której budowa została już rozpoczęta, a także centrum seniora, które ma powstać na Koszarach Słuchacze UTW wykazali się troską o rozwój Tomaszowa i wnosili liczne postulaty dotyczące istotnych miejsc w architekturze przestrzennej miasta. Było to spotkanie pożyteczne i przyjemne.

b

Wersja do druku Generuj PDF
---