Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Barbara, Krystian, Hieronim, Jan, Bernard

Każdemu wolno kochać! - WALENTYNKI U SENIORÓW

01.03.2022

Każdemu wolno kochać! - WALENTYNKI U SENIORÓW

„Nie dlatego się nie bawimy, bo się starzejemy, lecz dlatego się starzejemy, bo się nie bawimy”- to hasło przyświecało zabawie walentynkowej słuchaczy UTW

W karnawałowy czwartek 17 lutego, w siedzibie Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim, funkcjonującego w Centrum Edukacyjno-Kongresowym, tomaszowscy seniorzy zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizowali spotkanie walentynkowe. Hołdując cennej zasadzie głoszącej, że „nie dlatego się nie bawimy, bo się starzejemy, lecz dlatego się starzejemy, bo się nie bawimy”.

 Warto przy tym zaznaczyć, że sympatyczne świętowanie, choć obcej proweniencji nie ograniczało się bynajmniej do konsumpcji domowych ciast, lecz towarzyszył mu świetnie przygotowany i zrealizowany program artystyczny opracowany przez samych słuchaczy, z Henrykiem Hypiakiem w roli konferansjera. Na prawie godzinny repertuar złożyły się pieśni i piosenki retro w wykonaniu solowym i chóru Camerata z towarzyszeniem instrumentalnym Piotra Giski.

 Cennym przerywnikiem utworów wokalnych była głośna lektura opowiadań zaprezentowana przez autorkę tekstów Małgorzatę Hypiak, która okazała się nie tylko samorodnym talentem literackim, ale i świetnym narratorem, co publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Nie trzeba dodawać, że zarówno tematyka opowiadań, jak i treść utworów wokalnych pozostawały z sobą w ścisłym związku, traktując o radościach i smutkach, ludzkich relacjach, skomplikowanych losach dwojga ludzi, a niekiedy wspomnieniach przeżytych dni, gdzie miłość wyraźnie dominowała nad rozsądkiem, rzeczywistością, a także wiarą i nadzieją. Miłym akcentem wytworzonej atmosfery była wizyta delegacji grona pedagogicznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, która to placówka utrzymuje ścisłą współpracę z UTW. Panie złożyły seniorom serdeczne życzenia i przekazały kartki pięknie wykonane przez wychowanków.

 Kierownik UTW Jadwiga Skawińska zaprosiła słuchaczy do udziału w następnym spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej 24 lutego, a 3 marca na kolejne spotkanie z lekarzem. Padła także propozycja zorganizowania wycieczki studentów UTW, a o jej trasie i celu zdecydują sami słuchacze.

 Ostatnim punktem programu zebrania była taneczna podróż po Europie, do której zaprosiła studentów wodzirej i animatorka tej sztuki Klaudia Szopa.

Źródło: Rewizje Tomaszowskie

 

Wersja do druku Generuj PDF
---