Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Sobota, 23 września 2023 r.
Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław, Linus, Liwiusz

Spotkanie z Jarosławem Jońcem, dyrektorem biura Euroregionu „Roztocze”

26.04.2022

W czwartek 21 kwietnia słuchacze Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Filia w Tomaszowie Lubelskim uczestniczyli w spotkaniu z Jarosławem Jońcem, dyrektorem biura Euroregionu „Roztocze”

Zaowocowało to istotnym wzbogaceniem działalności Uniwersytetu, jak i poszerzeniem wiedzy słuchaczy tej uczelni o nową tematykę realizowaną przez Euroregion „Roztocze”.

Gość, w trakcie spotkania bogato ilustrowanego slajdami, zaprezentował kolejne etapy organizacji, działalności oraz fakty i wydarzenia zainicjowane i pilotowane przez burmistrza miasta Wojciecha Żukowskiego, które doprowadziły w efekcie do zebrania założycielskiego Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu „Roztocze” oraz przyjęcia statutu i powołania zarządu. Z kolei referent przedstawił główne cele działalności Stowarzyszenia, jakimi są wspieranie idei samorządów, reprezentowanie interesów stowarzyszonych jednostek oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju regionu.

Istotnym wątkiem referatu była informacja o zadaniach realizowanych przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu „Roztocze”, jak promocja idei ochrony środowiska przyrodniczego, inicjowanie i prowadzenie prac popularyzujących wiedzę o ochronie przyrody, kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniu bioróżnorodności, rozwijaniu współpracy transgranicznej z obszarem Ukrainy i partnerstwa z jednostkami samorządów terytorialnych, urzędem marszałkowskim, ministerstwami i mediami dla spopularyzowania prowadzonej działalności i pozyskania zewnętrznych środków finansowych.

W części końcowej wystąpienia zostały zasygnalizowane projekty realizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu „Roztocze”, jak też najbliższe perspektywiczne zadania.

Po zakończeniu wykładu słuchacze UTW pytali m.in. o rolę i udział seniorów w działalności Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu „Roztocze”.

Wersja do druku Generuj PDF
---