Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Barbara, Krystian, Hieronim, Jan, Bernard

Spotkanie autorskie z panią Jolantą Szwalbe pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”

04.08.2014

24 kwietnia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie autorskie z panią Jolantą Szwalbe pt. „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

 

Pani Jolanta Szwalbe jest Od lutego 2002 roku w ramach własnej działalności prowadzi firmę Usługi Finansowo-Ubezpieczeniowe. W lipcu 2008 rozszerzyła działalność o wydawanie i sprzedaż książek. Zrobiła to z myślą o samodzielnym wydaniu opracowanego przeze siebie zbioru cytatów. To wielkie wyzwanie, biorąc pod uwagę zupełny brak doświadczenia na rynku wydawniczym. Jak sama mówi od zawsze jest niepoprawną optymistką, mimo, że nie zawsze wychodzi jej to na dobre. Wszystkie dotychczasowe niepowodzenia traktuje jak przystało na optymistkę, w kategorii Cenne Doświadczenie. Pod koniec października 2008 roku ukazał się autorski zbiór cytatów „Myśl i działaj dla przyszłości". To skarbiec 900 inspirujących złotych myśli, w formie sentencji, aforyzmów, przysłów i wypowiedzi na łamach prasowych oraz fragmentów książek o: pieniądzach, bogactwie, inwestowaniu, pracy, decyzjach, czasie, działaniu, sukcesie, przyszłości, życiu

„Myśl i działaj dla przyszłości – 900 inspirujących myśli o: pieniądzach, inwestowaniu, decyzjach, czasie, sukcesie, przyszłości...”, wydała ponadto „Złap na zawsze wiatr w żagle – 1000 inspirujących cytatów, które rozbudzą w tobie ducha przedsiębiorczości”, „Wyrusz w drogę – 900 inspirujących myśli Jana Pawła II o: działaniu, człowieku, życiu, starości, pracy”.

Porywający wykład składał się głównie z cytatów, aforyzmów i myśli wielu znanych autorytetów. Przez tę kompilację myśli, pani Szwalbe stworzyła obraz tego, jak należy traktować życie, samych siebie, własne niedoskonałości, wady i starość by być szczęśliwym i cieszyć się tym życiem. Reguły są proste: pozytywne myśli, radość, śmiech – przede wszystkim. Główne przesłanie pani Szwalbe to odwaga w podejmowaniu wciąż nowych wyzwań – niezależnie od wieku, przesłaniem zaczerpniętym z wypowiedzi B. Franklina „Jeśli jest coś albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz, potęga i magia”. W ten sposób zachęcała słuchaczy UTW do aktywności, realizowania swoich marzeń i starała się natchnąć optymizmem, rozśmieszyć i wzruszyć. Oczekujemy kolejnych spotkań z autorką.

js

Wersja do druku Generuj PDF
---