Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą: Barbara, Krystian, Hieronim, Jan, Bernard

Oby nam się chciało chcieć

18.11.2014

Oby nam się chciało chcieć.

      25 września 2014 roku odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie rozpoczynające nowy rok akademicki 2014/2015 na Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku filia w Tomaszowie Lubelskim. Było to osobliwe spotkanie, bowiem nałożyły się na nie trzy ważne wydarzenia. Oprócz rozpoczęcia spotkań na Uniwersytecie, omówiony został dokładnie projekt „Przeszłość dla Przyszłości”, który będzie realizowany przez najbliższe trzy miesiące. Jako pierwszy wystąpił dyrektor Stowarzyszenia „Czajnia” Aleksander Jurzysta, który opowiedział o sposobie aktywności społecznej jaką jest wolontariat. Statystyki wskazują, że coraz mniejszy procent społeczeństwa, a w szczególności młodych ludzi, angażuje się w przedsięwzięcia wolontariacie. Przyczyn jest wiele, jedną z nich z pewnością era technologii. Problem w tym, że współcześnie nastawiamy się głównie na odtwarzanie a nie na tworzenie; na „lajkowanie” a nie generowanie własnych pomysłów.

      Brak zaangażowania, niechęć lub co gorsze brak motywacji do podjęcia inicjatyw nie jest to problem nowy. W romantyzmie chociażby określany był mianem choroby wieku, obecnie podobne lub wręcz te same symptomy przejawia grupa nazywana „emo” od emotional. Niestety jak dotąd nie wymyślono leku na brak motywacji i naukowcy chyba go nie wymyślą, problem pozostawiają kulturze, która usilnie próbuje zachęcać do działania.

      Z podjęciem inicjatywy nie mają studentki UTW, które tego dnia zaprezentowały program artystyczny z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Występ przygotowany przez Halinę Fiutkę, obejmował wiersze znanych i lubianych poetów, piosenki i salwy śmiechu towarzyszące komicznym tekstom.

 

Koordynator Projektu
Agnieszka Skawińska

Wersja do druku Generuj PDF
---