Tomaszów Lubelski strona głowna kamery miejskie mapa strony kontakt     facebook twitter     A A A
 
Niedziela, 25 lutego 2024 r.
Imieniny obchodzą: Cezary, Donat, Wiktor, Alma, Jarosław

Wrota Lubelszczyzny - Hotspot

W mieście Tomaszów Lubelski działa już bezpłatna strefa dostępu do internetu HotSpot. Zamontowana została antena na budynku Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska 57. Darmowy internet skierowany jest przedewszystkim dla mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego i turystów oraz przejezdnych odwiedzających naszą gminę. Urządzenie nadawcze ma zasięg około 100 - 200 metrów od budynku (w zależności od zadrzewienia i wysokości budynków). Hotspot nozostał uruchominy i w całości sfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w ramach projektu „Wrota Lubelszczyzny”

Aby uzyskać dostęp do sieci HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to 0,61 PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi, za pomocą którego można dokonać wielokrotnego logowania do systemu - nie istnieje konieczność wysyłania SMSa po każdorazowym zakończeniu sesji. Ponowne wysłanie SMSa jest niezbędne tylko w momencie zagubienia kodu potwierdzającego – wówczas wysyłając SMSa otrzymamy nowy kod dostępu do swojego konta.

Jako numer telefonu wpisujemy numer telefonu, z którego został wysłany SMS z liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu nalezy wpisac: 48699123456, zaś w pole kod dostepu otrzymany kod dostepu dużymi literami.

Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange, Play. Usługę SMS obsługuje Dotpay (Regulamin Usług i Serwisów SMS, Link do formularza służącego do składania reklamacji).

Wymaganym przez Prezesa UKE warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:

  1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia – nie więcej niż 256 kbit/s;
  2. Czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
    a. urządzenia końcowego lub
    b. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
  3. Miesięczny limit transferu danych – nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;
  4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.

Wersja do druku Generuj PDF
---